Aktuality

Férová snídaně ve Stromovce
Férová snídaně ve Stromovce

Férová snídaně 11. 5. 2024, 10-12 hod – park Stromovka
Městské kulturní a informační středisko v Humpolci
MAS Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s.

Férová snídaně bez lepku
Myšlenka Férové snídaně je prostá: sejděme se v parku v našem městě se známými, sousedy, kamarády a společně posnídejme. Stačí si přinést vlastní dobroty z fairtrade produktů, doplněné například o lokální produkty (sýr, zelenina, ovoce, mléčné produkty, mouka, med, vajíčka). Oslavíme tak společně Světový den pro fairtrade a dáme najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby obecně.
Nevíte jak poznat fairtrade komodity? Mezi hlavní patři káva, kakao, čaj, cukr, banány, ale například i květiny, bavlna, koření a ořechy a oleje, dokonce i rýže a další ovoce. Na produktech naleznete tradiční logo – malá známka, která pro zapojené pěstitele a pracovníky znamená velké věci. Fairtrade je obchod založený na partnerství - v současnosti jsou produkty s výše uvedeným logem k sehnání již i v obchodních řetězcích, nejen v rámci nabídky malých specializovaných obchůdků.
Máte například rádi banán s čokoládou nebo voňavé brownies? Mezi nejpopulárnější exotické ovoce u nás patří právě banány, které jsou vedle kakaa nejčastější surovinou v rámci Férových snídaní. Pokud však nemáte čas ani chuť na vaření či pečení, tak pak stačí chleba z lokální pekárny namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo máslem či sýrem od místního farmáře, který vám určitě rád dodá i výbornou a zdravou lokální zeleninu. Bez potravinových omezení se fantazii meze víceméně nekladou, my bychom však rádi podpořili i ty z vás, kteří se perou s potravinovou intolerancí, například bezlepkovou dietou, která je v případě celiakie (nesnášenlivosti lepku) a alergie na lepek nezbytnou nutností. Přijďte mezi nás – v rámci férové snídaně se sejdeme na piknikové dece týmu místní akční skupiny (MAS Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s.), kde budete moci ochutnat bezlepkové faitrade potraviny a vyměnit si své zkušenosti. Rádi si vyslechneme váš příběh.
Připravíme pro vás letáček s několika základními informacemi o dietě, ověřenými kontakty kde získat podporu a také s několika vyzkoušenými fairtrade recepty vhodnými pro bezlepkovou dietu. Věříme, že vám tento základní přehled pomůže v orientaci v daném tématu a inspiruje vás k aktivnímu zapojení do života s bezlepkovou dietou, který může být stejné kvalitní (i férový) jako u ostatních účastníků pikniku.

 

Těšíme se na setkání v parku Stromovka.

<< Zpět na předchozí stránku

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Souhlasím