Aktuality

Senior Care - poskytovatel sociálních služeb na Humpolecku
Senior Care - poskytovatel sociálních služeb na Humpolecku

Senior Care sociální služby, o.p.s. poskytuje pečovatelskou službu a osobní asistenci v Humpolci a jeho okolí od listopadu 2017. Organizace pochází ze Středočeského kraje, kde svou činnost zahájila v roce 2010. Od samého prvopočátku organizace spolupracuje se zdravotní Domácí péčí Včelka Vysočina s.r.o. a kromě úkonů daných zákonem o sociálních službách se zaměřuje na aktivizační a rehabilitační činnost.

Služby jsou určené pro seniory, kteří v důsledku svého zdravotního stavu či vysokého věku potřebují pomoc druhé osoby. Dále pro osoby s chronickým onemocněním (velmi často se jedná o klienty s Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou, ojedinělí nejsou ani onkologičtí pacienti), osoby se zdravotním postižením (s fyzickým či se smyslovým postižením), osoby s kombinovaným postižením (nejčastěji kombinace mentálního a smyslového postižení) a také pro rodiny s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby.

Aby bylo možno zajistit v domácím prostředí plný komfort klienta, jsou služby poskytované v případě osobní asistence nepřetržitě a v případě pečovatelské služby celoročně včetně sobot, nedělí a svátků v intervalu od 7:00 do 20:00 hodin. Samozřejmostí je spolupráce s rodinou a rozšiřující služby - našim klientům jsme schopni nabídnout služby masérky, pedikérky či kadeřnice, dále prodej a donáška specializované kosmetiky, půjčení kompenzačních pomůcek a zdarma doručení kompenzačních a inkontinenčních pomůcek. Významným ulehčením pro klienty se sníženou nebo výrazně omezenou pohyblivostí je i spolupráce s Domácí zdravotní péčí Včelka. Klienti pozitivně hodnotí, že nemusí složitě absolvovat cestu do zdravotnického zařízení. V domácím prostředí provádí odběry biologického materiálu, aplikaci injekcí včetně inzulinu, převazy defektů, péči o stomie a základní ošetřovatelskou rehabilitaci. Veřejnosti málo známou součástí práce je prevence imobilizačního syndromu, tedy prevence komplikací souvisejících s omezením hybnosti. Zejména při této činnosti se práce zdravotníků propojuje s péčí rodiny a pomocí sociálních služeb.

Všechny sociální služby splňují zákonné požadavky, zejména dle zákona 108/2006 Sb. a jsou zaštítěny kvalifikovanými pracovnicemi v sociálních službách a sociální pracovnicí. Sociální pracovnice provádí u klientů sociální šetření, při kterém zjišťuje aktuální potřeby klienta, zároveň může poradit, jak například získat příspěvek na péči. Sociální šetření je bezplatné, cena za pečovatelskou službu a osobní asistenci je 120,-Kč za hodinu, u klientů žijících mimo Humpolec se za cestu za nimi neúčtují žádné poplatky.

Další informace a aktuální ceník naleznete na webových stránkách www.senior-care.cz nebo se můžete obrátit přímo na humpoleckou pobočku: Bc. Marie Jarošová, tel.: 725 526 907, e-mail: humpolec@senior-care.cz

<< Zpět na předchozí stránku

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Souhlasím